Sposoby na podróżowanie po Polsce

Podróżowanie po Polsce może być przyjemne i tanie. Przewoźnicy coraz częściej wychodzą naprzeciw klientom i oferują bardzo przystępne promocje, które na pewno zadowolą każdego.

Autobus, autokar, bus

W Polsce jest bardzo duży wybór przewoźników, którzy z chęcią zabiorą nas w dowolne miejsce na mapie. Jeśli zarezerwujemy miejsce w busie odpowiednio wcześnie lub po prostu trafimy na dobrą okazję, możemy kupić bilet nawet za 1 zł. Tanie podróżowanie autobusem to niekoniecznie złe warunki. W większości autokarów są toalety, gniazdka elektryczne, telewizor oraz bezprzewodowy Internet.

Samochód

Podróżowanie autostopem już dawno wyszło z mody. Teraz turyści mają telefony komórkowe z aplikacjami, w których można z łatwością wyszukać kierowców, którzy jadą w to samo miejsce. Tym sposobem można dojechać tam, gdzie się chce i podzielić koszty paliwa. Możemy wybrać czy życzymy sobie kierowcę rozmownego, czy raczej cichego, który woli słuchać muzyki podczas jazdy. Do wyboru jest także możliwość, w której zarówno kierowca, jak i pasażerowie to kobiety. Jest to z pewnością bezpieczniejsza opcja niż autostop, chociażby dlatego, że w aplikacji jest rejestr naszych negocjacji i łatwo ustalić, kto miał nas podwozić.

Pociąg

Pociągi wyrwały się w końcu z marazmu i przygotowały ofertę, która powinna zadowolić większość podróżnych. Pendolino to bardzo szybki pociąg, który zapewnia wszelkie wygody podczas jazdy. Jeśli kupimy bilet wcześniej przez Internet, możemy liczyć na spore zniżki. Jest także dużo promocji dla studentów, seniorów oraz dzieci. W pociągu możemy smacznie zjeść, zdrzemnąć się, obejrzeć film i odświeżyć w nowoczesnej toalecie.

Samolot

Podróżowanie samolotami znacząco staniało. Czasem za przelot ze zniżką zapłacimy jedynie kilka złotych. Trzeba jednak uważnie doczytać, co dokładnie wliczone jest w tę cenę, ponieważ być może na lotnisku okaże się, że musimy sporo dopłacić za bagaż. Nie zmienia to faktu, że lot samolotem jest najszybszą możliwą formą poruszania się po Polsce. Jedynym minusem jest dość słaba jak na te czasy, siatka krajowych lotnisk.