Polecane miejsca widokowe

Na południu Polski ciągną się łańcuchy górskie: Góry Świętokrzyskie, Karpaty i Sudety. Wśród nich są najbardziej znane pasma górskie – Tatry, Pieniny, Bieszczady, Karkonosze – które mają do zaoferowania unikalne atrakcje i niezapomniane wrażenia dla każdego miłośnika wędrówek.

Szczeliniec Wielki

Łańcuch: Sudety

Pasmo: Góry Stołowe

Wysokość: 919 m n.p.m.

Wejście na szczyt drogą zbudowaną z 682 kamiennych stopni zajmuje około 40 minut. Płaski wierzchołek Szczelińca to naturalny labirynt stworzony z form skalnych. Bardzo dobra baza wspinaczkowa dla entuzjastów wysokości. Z góry rozciąga się widok na Kotlinę Kłodzką oraz pasmo Sudetów z Karkonoszami.

Połonina Wetlińska

Łańcuch: Karpaty

Pasmo: Bieszczady

Wysokość: 1255 m n.p.m.

Połonina Wetlińska jest doskonałym punktem widokowym i jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach. Jest tutaj pięknie o każdej porze roku, lecz wejście na jeden z wierzchołków na jesieni lub w zimie może dostarczyć nam dodatkowych wrażeń. Wszystko przez zjawisko inwersji temperatury, dzięki któremu widoczność zwiększa się aż do 200 km i z Połoniny można zobaczyć Tatry.

Giewont

Łańcuch: Karpaty

Pasmo: Tatry

Wysokość: 1895 m n.p.m.

Giewont to najbardziej rozpoznawalny szczyt w Polsce. Nikt nie pomyli Śpiącego Rycerza z żadną inną górą. Legenda głosi, że ów rycerz powstanie, kiedy kraj znajdzie się w niebezpieczeństwie. Giewont kusi niezaprzeczalnym pięknem, lecz także niebezpiecznym szczytem w Tatrach. Zdarza się tu bardzo wiele nieszczęśliwych wypadków, dlatego trzeba rozważnie wybrać trasę, dostosowaną do swoich możliwości i pod żadnym pozorem nie schodzić ze szlaku.

Orla Perć

Łańcuch: Karpaty

Pasmo: Tatry

Wysokość: 1895 m n.p.m.

Bardzo niebezpieczny szlak turystyczny w Tatrach. Orla Perć jest uważana za najtrudniejszą trasę w całej Polsce i absolutnie odradzana początkującym turystom i osobom z lękiem wysokości ze względu na liczne ekspozycje, czyli miejsca otwarte na szeroką oraz wolną przestrzeń. Na szlaku znajduje się wiele ułatwień jak np.: łańcuchy i klamry, mimo wszystko odcinki Zawrat i Kozia Przełęcz, są bardzo niebezpieczne.