4shared

AUTORZY

Grecja 2014

Grecja 2014

Ponad dwadzieścia lat temu poznaliśmy się w przedszkolu i jako jedyne dzieci z grupy nie ucinaliśmy sobie poobiedniej drzemki. W tym czasie razem się bawiliśmy – rysowaliśmy, układaliśmy klocki, czy puzzle – a pewnego popołudnia także się zaręczyliśmy. Po skończeniu przedszkola zapomnieliśmy o sobie na długie lata. Poznaliśmy się ponownie, jako nastolatkowie – zupełnie przypadkowo – i trochę czasu upłynęło zanim zorientowaliśmy się, że w przedszkolu byliśmy najlepszymi przyjaciółmi…

Skończyliśmy licea, spakowaliśmy walizki i w 2011 roku wyruszyliśmy w naszą pierwszą wspólną podróż – do Maroka. Może fizycznie nie był to nasz pierwszy wyjazd we dwoje, bo mieliśmy kilka podróżniczych epizodów wcześniej, jednak wyprawę do Afryki uważamy za przełomową i bardzo ważną. To właśnie podczas tego wyjazdu – do kraju kontrastów i paradoksów – zrozumieliśmy, że nie wyobrażamy sobie życia bez podróżowania! 

W przeciągu ostatnich kilku lat odwiedziliśmy ponad 20 krajów na 4 kontynentach, a wspólnie do samolotu wsiedliśmy ponad 50 razy. Jednak nie o liczby tu chodzi, a o niekończące się pragnienie docierania do najróżniejszych zakątków naszego globu, poznawania odmiennych kultur, smakowania dziwnych potraw, uczestniczenia w różnych wydarzeniach, czy po prostu przeżywania niezapomnianych przygód.

Nasz blog był na początku typowym internetowym pamiętnikiem z podróży Diany, który następnie przybrał bardziej praktyczną formę  (przyjmując nazwę Romantic Vagabonds), aby każdy, kto na niego natrafi mógł (z naszą pomocą) samodzielnie przygotować się i wyruszyć w wymarzoną podróż – niekoniecznie na koniec świata. Chcemy pokazać wam, że podróżować może każdy, niezależnie od tego, co w życiu robi i ile ma pieniędzy. Piszemy przede wszystkim o podróżach niskobudżetowych na własną rękę, blisko ludzi, natury i z szacunkiem do obcych kultur. 


GDZIE JESTEŚMY – CO ROBIMY – DALSZE PODRÓŻNICZE PLANY

31 sierpnia 2016 przeprowadziliśmy do Islandii. Mieszkamy w Reykjaviku, a naszym życiem na emigracji dzielimy się z Wami w cotygodniowych vlogach na naszym kanale na YouTube. Obecnie jesteśmy na etapie osiedlania się w nowym kraju i odkładania pieniędzy na naszą „Romantyczną Podróż Dookoła Świata” oraz w trakcie przygotowań do podróżniczo-muzycznego projektu „Śpiewająca Podróżniczka Dookoła Świata„. 


…ONA…

Diana Demi Marszewska– śpiewająca podróżniczka, łowca przygód, inspiracji i muzyki, wokalistka muzyki świata (posłuchaj!) i tancerka orientalna. Podróżuje od 8 roku życia, a dzieciństwo spędziła w Japonii. Absolwentka Turystyki Uzdrowiskowej na AGH w Krakowie. Opowiada o Japonii i uczy języka japońskiego na kanale: NaukaJaponskiego. Lubi czytać literaturę podróżniczą, uczyć się języków obcych, grać na pianinie, jeździć konno, nurkować i wspinać się po górach.

…ON…

Damian Chrystian – złota rączka do wszystkiego. Lubi rozkładać każdą rzecz na czynniki pierwsze – umysł ścisły. Zafascynowany chemią, marzy o własnym laboratorium, ale prawdopodobnie i tak będzie pracować jako informatyk i człowiek od zadań specjalnych. Jego największym marzeniem jest odbycie podróży wokół globu śladami wielkich podróżników i odkrywców.


 ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PRZYGODY!

Kontakt i współpraca: KLIK

Spotkania podróżnicze: KLIK