5 wspaniałych miast w Polsce

Polska to kraj piękny. Znajdziemy tutaj niezwykłą różnorodność fauny i flory. Z jednej strony cudowne morze i jeziora, z drugiej urokliwe góry. Warto zwiedzać nasz kraj wzdłuż i wszerz, ponieważ czasem nawet w małej wiosce możemy natrafić na prawdziwą perłę.

Przyjrzymy się pokrótce 5 wspaniałym miastom w Polsce, które na pewno warto zobaczyć.

Kraków

Wspaniałego Krakowa nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Amerykański magazyn „Time” uznał miasto za jedno z piękniejszych miejsc na świecie (7 miejsce). Dawna stolica Polski zachwyca zabytkami takimi jak: Wawel, starówka, Rynek, Kazimierz (dzielnica żydowska). Jest tutaj mnóstwo do roboty, a na krakowskim rynku zawsze coś się dzieje.

Warszawa

Obecna stolica Polski to obowiązkowa pozycja na liście każdego podróżnika. Do zwiedzania mamy tutaj przede wszystkim Stare Miasto z placem zamkowym i barbakanem. Niestety Warszawa bardzo ucierpiała podczas wojny. Starówka była zniszczona aż w 90 procentach. Od 1980 roku Stare Miasto znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Gdańsk

Gdańsk to idealne miejsce nie tylko dla miłośników morza. Jest to jedno z najstarszych polskich miast a w dodatku miejsce narodzin Solidarności. Kilka dni w Gdańsku może nie wystarczyć na obejrzenie całego piękna tego zabytkowego miasta. Warto jednak wybrać się do Muzeum Bursztynu, jako że Gdańsk to przecież Światowa Stolica Bursztynu.

Poznań

W Poznaniu można się poczuć naprawdę wyjątkowo. Już „od progu” równo o godzinie 12 przywitają nas koziołki na Starym Rynku. W poznańskiej katedrze, a raczej jej podziemiach, można odetchnąć powietrzem, którym oddychali nasi pierwsi władcy Mieszko I i Bolesław Chrobry. Należy pamiętać o zjedzeniu rogala świętomarcińskiego.

Wrocław

Wrocław to jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce. Tutaj nikt się nie nudzi. Wyjątkowe zabytki oraz nowoczesne atrakcje sprawiają, że każdy czuje się we Wrocławiu jak u siebie. Na swojej drodze spotkamy na pewno urocze krasnale, które „wędrują” ulicami i można je znaleźć w przeróżnych częściach tego interesującego miasta.