3 romantyczne miasta w Polsce

Co od razu przychodzi do głowy, kiedy wyobrażamy sobie romantyczne miasto? Paryż, Rzym, Barcelona? Nie trzeba wyjeżdżać tak daleko, żeby spędzić romantyczny weekend we dwoje. Polska oferuje zakochanym mnóstwo ciekawych miejsc, które na pewno rozgrzeją serca i „podkręcą” emocje.

Sandomierz – nie tylko zbrodnie i występek

Sandomierz to miasto w województwie świętokrzyskim o niepowtarzalnym klimacie. Warto tutaj przyjechać i spędzić trochę czasu we dwoje. Sandomierski Rynek oferuje wyjątkowe zabytki oraz trasę podziemną, która potrafi przyprawić o szybsze bicie serca, nawet tych mniej zakochanych. Oprócz tego znajdziemy tutaj mnóstwo wspaniałych miejsc, gdzie można smacznie i nastrojowo zjeść w kameralnej atmosferze. Uliczki Sandomierza zachęcają do intymnych spacerów. Na wyciągnięcie ręki są tutaj wąwozy lessowe, które skrywają wiele tajemnic i zachęcają do zbliżeń. Dla lubiących napięcie polecamy zwiedzanie miejsc wykorzystanych w serialu „Ojciec Mateusz” z Arturem Żmijewskim w tytułowej roli.

Toruń – nie tylko piernikowe cuda

Toruń zachwyci każdego urokliwymi uliczkami, piękną architekturą i zapachem przepysznych pierników (ewentualnie piwa piernikowego). Średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To wymarzone miejsce na spędzenie Walentynek lub rocznicy ślubu. Zakochanych z głową w chmurach zapraszamy do toruńskiego planetarium, gdzie mogą poznać historię wszechświata i skorzystać z mroków sali, by trochę się poprzytulać. Podczas spaceru po Starym Rynku na pewno znajdziemy restaurację, w której smacznie zjemy. Do Torunia warto przyjechać wiosną lub latem, żeby móc w pełni rozkoszować się wszystkimi „smaczkami” tego wyjątkowego miasta.

Chełmno – nie tylko mało znane miasto

Mało kto wie, że Chełmno – leżące w województwie kujawsko-pomorskim – to miasto zakochanych. Tutaj na każdym rogu zachwyca nas gotycka architektura i średniowieczny układ zabytkowych uliczek. Patron miasta to nie kto inny jak Święty Walenty, którego relikwie są przechowywane w kościele farnym. W Walentynki, 14 lutego, odbywa się chełmiński Jarmark Św. Walentego. W Chełmnie jest również trasa zakochanych oraz ławeczka, na której można zawiesić własną „kłódkę miłości”.